Radosław Suski

spotkanie z pszczelarzem 06

W dniu 18.06.2018 r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy w naszej świetlicy pana Jerzego Dudka – pszczelarza. Świat pszczół zafascynował go tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. Pan Jerzy przeczytał rozdział z książki „Kubuś Puchatek”, pt, „W którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i z pszczołami”.

Opowiedział dzieciom o życiu pracowitych pszczół, a także o bardzo odpowiedzialnej i ciężkiej pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji. Dowiedziały się, czym żywią się pszczoły, jak spędzają zimę, jak powstaje miód i jakie rodzaje miodu można uzyskać. Ponadto miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w codziennej pracy. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się ul pokazowy, w którym były pszczoły.

Pan Dyrektor Mirosław Wójcik podziękował panu Jerzemu za interesujące spotkanie i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza. Organizatorkami spotkania były: p. Monika Kozak, p. Anna Słoboda, p. Elżbieta Garbacka i p. Anna Gozdalska – Kozak.