Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele Szkoły Podstawowej Nr 38 w Lublinie, zachęcamy Was i Waszych znajomych do przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej szkoły.
Od 15 lutego będziemy mogli rozliczyć się z Urzędem Skarbowym za rok 2022. W naszym zeznaniu podatkowym, jak co roku, możemy przekazać część naszego podatku Organizacjom Pożytku Publicznego. W 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5 %. Zasada ta będzie miała zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.
Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota, pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne, przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.
Dzięki staraniom Dyrekcji oraz Rady Rodziców, szkoła podpisała porozumienie z Fundacją Rozwoju Oświaty Lubelskiej http://frol.org.pl., za pośrednictwem której, mamy możliwość przekazania 1,5% z naszego podatku, przy składaniu rozliczenia rocznego, na rzecz naszej szkoły. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby naszych dzieci w szkole.
Akcję organizuje i promuje: DYREKCJA oraz RADA RODZICÓW SP nr 38 w Lublinie. Akcję realizuje i rozlicza: Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej.
W druku PIT w części „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać:
Cel szczegółowy: SP 38 Lublin
(WAŻNE!!! by wpisać dokładnie taką treść)
PIT 28 poz. 253 PIT 36 poz. 522 PIT 36L poz. 174 PIT 37 poz. 149 PIT 38 poz. 66 PIT 39 poz. 50
Z góry dziękujemy za przekazane środki.