W roku szkolnym 2021/2022 oraz 2022/2023 nasza szkoła wzięła udział w projekcie przygotowanym przez  Centrum Współpracy Międzynarodowe  i Wydział Oświaty i Wychowania Urząd Miasta Lublin "Edukacja to relacje".W ramach projektu zostały wypracowane Rekomendacje w zakresie budowania przyjaznego środowiska szkolnego. Dokument podzielony jest na trzy obszary: komunikacja, kompetencje społeczne, przestrzeń. Rekomendacje dostępne są do pobrania w formacie pdf.

Zachęcamy także do zapoznania się z broszurą o projekcie.

In the school year 2021/2022 and 2022/2023, our school took part in the project prepared by the International Cooperation Centre and the Department of Education and Upbringing of the Lublin City Hall "Education is a relationship". As part of the project, Recommendations for building a friendly school environment were developed. The document is divided into three areas: communication, social competences, space. The recommendations are available for downloading in PDF format.

We also encourage you to read the brochure about the project.

konferencja

Dnia 3-4 marca z ramienia Wydziału Oświaty i Wychowania oraz Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin została zorganizowana międzynarodowa konferencja "Edukacja to relacje. Komunikacja. Kompetencje. Przestrzeń"   z udziałem Pana Mariusza Banacha - Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin. Program konferencji obejmował trzy obszary tematyczne: komunikacja w szkole, kompetencje społeczne uczniów i przestrzeń szkolną. Podczas wydarzenia odbyły się panele dyskusyjne i warsztaty z udziałem cenionych ekspertów z Polski i Islandii. Konferencja adresowana była przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów i psychologów, ale do udziału zaproszono także rodziców i uczniów, by w rozmowie o dzisiejszej szkole  mogły wybrzmieć głosy wszystkich stron.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Islandii w Warszawie Burzliwe dyskusje toczyły się nie tylko podczas paneli czy warsztatów, ale również podczas przerw. Widać z tego dobitnie jak ważny temat podjął projekt, ile zaangażowania wyzwolił oraz jak wiele punktów widzenia należałoby wziąć pod uwagę wyznaczając kolejne działania. Bardzo cenny był dla nas głos partnerów islandzkich, bo mogliśmy ich doświadczenia konfrontować z naszą rzeczywistością oraz planami.

Jolanta Sobkowicz