wizyta pilota 1 20180528 2095822995

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia lotnictwa polskiego gościliśmy w naszej szkole kpt. Macieja Kopiela. Jest on liderem zespołu ZESPOŁU AKROBACYJNEGO „BIAŁO-CZERWONE ISKRY”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Wydarzenie rozpoczął występ wokalno-taneczny uczniów z kl.III b: Aleksandry Olszańskiej, Tymona Szkołuta oraz Franciszka Niećko do piosenki "Jestem pilotem".

Pan kapitan przeczytał zgromadzonym w świetlicy dzieciom bajkę pt.: "As przestworzy", opowiadającą o marzeniach oraz poświęceniu, jakim trzeba się wykazać, by zostać pilotem.

Nasz gość przygotował prezentację multimedialną, podczas której przybliżył zgromadzonym dzieciom historię kultowego samolotu TS-11 ISKRA oraz zespołu akrobacyjnego. Zgromadzeni mogli podziwiać zapierające dech w piersiach ewolucje pilotów oraz obejrzeć teledysk do specjalnie przygotowanej i nakręconej piosenki zespołu VOX pt.: "Swiat w obłokach”

Podczas spotkania mogliśmy podziwiać rysunki samolotów wykonane przez Szymona Kopiela, oraz modele składane przez Szymona Kopiela, Juliana Czerwińskiego i Tomasza Toporowskiego, uczniów z kl. II b

Był również czas na zadawanie pytań oraz pamiątkowe zdjęcia i autografy. Na koniec spotkania wysłuchaliśmy piosenki pt.: " Chwytam wiatr"  w wykonaniu Barbary Bieleckiej, uczennicy z kl. IV b.

Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński podziękował panu kapitanowi za zaangażowanie w akcje, przygotowanie tak wielu ciekawych niespodzianek oraz podzielenie się bogatym doświadczeniem. Pan Wicedyrektor zachęcał uczniów, by za przykładem naszego gościa nie bali się marzyć. Słowa podziękowania skierował również do wychowawców ze świetlicy, tj. do pań: Doroty Dąbrowskiej, Ewy Rycerz, Aliny Górczyńskiej, Elżbiety Skowronek i Lesi Sobolivskiej, za zorganizowanie i przeprowadzenie spotkania, przygotowanie dekoracji i występów artystycznych.

Gość wręczył uczniom drobne upominki oraz zachęcił ich do odwiedzin w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

D.D ; P.P.