Ze względu na sytuację epidemiologiczną, a co za tym idzie brak kontaktu osobistego; uczeń- uczeń, uczeń- nauczyciel praca w Wolontariacie przebiega w ograniczonym zakresie.

Mamy nadzieję, że na wiosnę sytuacja się poprawi i wróci do względnej normalności  i wtedy to, będzie można podjąć wiele działań o charakterze charytatywnym.

Do Wolontariatu należą uczniowie klas ósmych, którzy zgłosili chęć uczestnictwa i pracy w tymże Wolontariacie.

Opiekunami Wolontariatu są pani Dorota Dąbrowska i pani Dorota Nurzyńska, a nadzór na nim sprawuje pani vice dyr Teresa Hamryszczak.

W I semestrze obecnego roku szkolnego podjęto następujące akcje charytatywne:

- zbiórka darów- artykułów szkolnych (artykułów papierniczych i przyborów szkolnych), maskotek gier ( fabrycznie zapakowanych) dla dzieci przebywających w Szpitalu Dziecięcym.

- zbiórka nakrętek dla Wiktorii. Nakrętki te zostaną „wymienione”  i pomogą w zabiegach i turnusach rehabilitacyjnych dziewczynki.

- wykonanie kartek okolicznościowych  z okazji Dnia Babci i Dziadka i przekazanie ich podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Lublinie oraz Prawosławnym Domu Pomocy( w ramach współpracy z wolontariuszką DPS-u).

- wykonanie kartek świątecznych dla emerytowanych pracowników szkoły i pensjonariuszy DPS-u.

Gdy sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie praca Wolontariatu i tym samym podjęte działania zostaną rozszerzone zgodnie z planem.

Lublin 19.02.2021