poznajemy zawody 9 20180521 1302876884

Rodzice uczniów klasy I B pojęli inicjatywę wychowawcy, aby przybliżyć swoim pociechom wykonywane przez siebie zawody.

Na pierwszym takim spotkaniu klasę odwiedziła pani Anna Gdula, która zapoznała dzieci z pracą prawnika. W bardzo przystępny dla małych słuchaczy sposób ( zabawne scenki z użyciem pacynek) wyjaśniła, w jakich sytuacjach można korzystać z usług adwokata, radcy prawnego, sędziego, prokuratora czy notariusza.

Kolejną okazją poznania zawodu były odwiedziny policjanta, pana Karola Wojdata.
Pan dzielnicowy, który zaprezentował uczniom swój mundur z pełnym wyposażeniem, opowiedział o pracy jednej z najważniejszych służb mundurowych.
Dzieci zdały „egzamin” ze znajomości niektórych zasad bezpieczeństwa, przypomniały też sobie, jak zachować się w razie spotkania z agresywnym psem.
Wielką atrakcją spotkania z tatą Antka była możliwość obejrzenia prawdziwych kajdanek.

Uczniowie wraz z wychowawcą klasy, panią Irena Furtak dziękują gościom za pouczające lekcje doradztwa zawodowego i z niecierpliwością czekają na poznanie tajników kolejnych zawodów. Zapraszamy!