W drugim semestrze obecnego roku szkolnego klasa 7f realizowała projekt edukacyjny z języka polskiego. Polegał on na  przygotowaniu promocji czytelniczej książki E.E. Schmitta „Oskar i pani Róża”. Warto podkreślić, że uczniowie, realizując to zadanie, wykazali się kreatywnością i dużymi umiejętnościami technicznymi, dzięki czemu uzyskali ciekawe efekty swojej pracy.

Siódmoklasiści zostali podzielni na dwuosobowe zespoły, które miały wymyśleć czytelniczą zachętę do sięgnięcia po utwór francuskiego pisarza.

Część grup miała zaprojektować ulotki lub plakaty w formie papierowej. W efekcie pracy tych uczniów w ubiegłym tygodniu uczniowie kl. 7a, 7b, 7c, 7d, 7e otrzymali ulotki, a w tym tygodniu na szkolnym korytarzu pojawi się również gazetka ścienna z własnoręcznie przygotowanymi plakatami reklamującymi tę wyjątkową pozycję.

Inne grupy opracowywały prezentacje i memy. Poniżej zamieszczamy efekty ich pracy. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu przygotowanych materiałów multimedialnych uczniowie klas starszych, a może również nauczyciele i rodzice, sięgną po książkę, która przypomina o tym, jak cenne jest życie. Życzymy miłego oglądania!

PP

oskar