Elżbieta Skowronek

pole kwiatow 3 20231025 1842847441

W październiku grupa uczniów przystąpiła do realizacji zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Zabawa sztuką”. Dzieci z klasy I b brały udział w warsztatach według założeń Herve Tulleta tworząc ,,Pole kwiatów”. Rozpoczynając pracę należało pamiętać o przygotowaniu przestrzeni sprzyjającej swobodnemu ruchowi.

Zadanie składało się z dwóch części. W pierwszym etapie swego ,,dzieła”, mali artyści wypełniali duży biały arkusz kolorowymi kropkami i kołami różnej wielkości. Kreowaniu pracy towarzyszył ruch, uczniowie wstawali i zamieniali się miejscami oraz zmieniali kolory mazaków.

W drugiej części aktywności, dzieci intuicyjnie i z fantazją wypełniały arkusz tworząc pole kwiatów. Podczas procesu twórczego uczniom towarzyszyły pozytywne emocje: entuzjazm, zadowolenie oraz radosna atmosfera.

W ramach projektu będą realizowane kolejne zadania mające na celu rozwój artystyczny i kreatywność dzieci.