wizyta skautow europy w szkolnej wietlicy 1 20230922 1219204588

We wtorek 12 września 2023r. odbyły się trzy spotkania z przedstawicielami Federacji Skautingu Europejskiego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza. Dzieciom zgromadzonym w świetlicy oraz uczniom z klas trzecich i czwartych opowiedzieli oni o swoich przygodach oraz przybliżyli ideały harcerskie. Na przygotowanej prezentacji zgromadzeni mogli zobaczyć między innymi, w jaki sposób można spędzić miło chwile w gromadzie podczas zbiórek i wyjazdów. Na koniec przyszedł czas na wspólne wyrażenie radości poprzez śpiew, taniec i zabawy – naukę pląsów. We wrześniu skauci odwiedzą jeszcze uczniów klas piątych.
Chętne dzieci będą mogły dołączyć do gromady dzięki informacji, jaką otrzymają poprzez dziennik ich rodzice.