misjonarki w wietlicy 1 20221027 1862549472

W dniu 21 października gościliśmy w świetlicy szkolnej dwie Siostry Misjonarki NMP Królowej Afryki: s.Małgorzatę, pochodzącą z Polski i s. Wiktorię, pochodzącą z Ghany oraz p.Barbarę Mielecką, przedstawicielkę Lubelskiego Oddziału Ruchu MAITRI. Tym spotkaniem, rozpoczęliśmy przygotowania do Niedzieli Misyjnej, przypadającej w tym roku na dzień 23 października, obchodzonej pod hasłem: „BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI”.

Siostry przybliżyły nam piękny kontynent afrykański. Pracują aż w 14 jego krajach. Głównie, jako lekarki, pielęgniarki i nauczycielki. Opowieści Sióstr były niezwykle ciekawe, wzbogacone  o rekwizyty, np. rower z zasuszonych liści bananowca, bęben, „ruszająca się” laleczka wykonana ze skrawków tkaniny, korale wykonane z kolorowych czasopism i inne. W Afryce jest radość, nie ma nudy, więc Siostry nauczyły nas piosenki afrykańskiej,a uczniowie kl. IIIc zaśpiewali naszym Gościom piosenkę pt. „Oto misjonarze”. Mamy świadomość, że Afryka, to także ludzie potrzebujący pomocy. Wielu z nich nie stać na opłacenie szkoły, na posiłek, czy inne niezbędne rzeczy. Dlatego była obecna na spotkaniu i głos zabrała p.Barbara Mielecka, przedstawicielka Ruchu MAITRI. Powiedziała, że MAITRI w Indiach oznacza: „Mam dla Ciebie przyjaźń i daję Ci miłość”. Dlatego my jako szkoła wychodzimy naprzeciw potrzebom tamtych dzieci i w ramach Programu  „Adopcja Serca”, prowadzonego przez MAITRI, mamy pod opieką dziewczynkę Masikę Hasiwirve i co miesiąc wspomagamy ją w procesie nauczania, naszymi ofiarami. Na koniec spotkania, nasi Goście otrzymali Dyplomy i upominki. DZIĘKUJEMY naszym Gościom i nam Wszystkim, bo pięknie rozpoczęliśmy TYDZIEŃ MISYJNY – czas wzmożonej myśli i zaangażowania misyjnego, a przede wszystkim Dziękujemy za OTWARTE SERCE, które tym, co ma, potrafi dzielić się z innymi.