MegaMisja – cyfrowa edukacja

środa  13.50 – 15.00 kl.2b

me.png

MegaMisja

czyli cyfrowa edukacja w szkole i świetlicy szkolnej

Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce surfują po Internecie. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jak jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny.

Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego Internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy trym ważnych zasad młodego internauty. To jest MegaMisja.