P&R#Admins

Dnia 15 października grupa dzieci z koła plastycznego, z inicjatywy nauczycielki plastyki – p. Małgorzaty Piaseckiej-Kozdęby, wzięła udział w warsztatach plastycznych organizowanych przez Galerię Labiryntw Lublinie.

Galeria zaoferowała nam aktywny udział w ekspozycji sztuki współczesnej pt.„Uczulenie na kolor”. Uczniowie „zmierzyli się” z kolorem, jego rolą w sztuce, postrzeganiem barw, złudzeniami optycznymi wywołanymi przez odpowiednie kompozycje kolorystyczne. Mogli dotknąć obraz, przyjrzeć się plamom barwnym i opisać je, mogli stworzyć własny obraz abstrakcyjny… Mogli także być częścią dzieła sztuki, dosłownie - wejść w labirynt barw i kształtów.

Zajęcia były ciekawą formą poznawania sztuki nowoczesnej poprzez zabawę i twórcze zaangażowanie w odbiór nieznanych zjawisk plastycznych.