Elżbieta Skowronek

2021 03 22 2

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest na całym świecie od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci.

W tym celu nasza szkoła przygotowała dla uczniów liczne zajęcia, pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w sieci, netykiety oraz cyberprzemocy.

W klasach I- III przez wychowawców zostały przeprowadzone zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci.

W klasach czwartych i piątych na lekcjach informatyki uczniowie poznali grę przygodową Interlandię z programu edukacyjnego Asy Internetu, która w ciekawy sposób przekazuje ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci i netykiety.

Klasy szóste tworzyły chmury wyrazów ze słów prezentujących zalety korzystania z Internetu. Powstały bardzo ciekawe prace, z których część prezentujemy poniżej. Na tablicach Answergarden uczniowie tworzyli zbiory słów prezentujących zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu.

Zaproponowano także uczniom klas 1-8 konkurs w ramach tych obchodów: dla klas 1-3 konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci” oraz dla klas 4-8 konkurs wiedzy pod hasłem „Bezpieczeństwo i netykieta w sieci” w formie quizu. Wyniki są umieszczone na stronie szkoły w zakładce Konkursy.