fotka1

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko - mój bohater”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 11 w Katowicach. Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:

Zuzanna Janicka z klasy 8c zajęła III miejsce w kategorii klas starszych.

Kaja Samorańska z klasy 4b otrzymała wyróżnienie w kategorii klas młodszych.

Konkurs miał na celu m.in. rozwijanie zainteresowania historią wśród dzieci i młodzieży oraz poszerzanie wiedzy o wielkim Polaku i bohaterze narodowym Tadeuszu Kościuszce.

Zuzanna  wystartowała w kategorii „Portret Tadeusza Kościuszki”.

Kaja zdecydowała się na kategorię „Jakie cechy osobowościowe Tadeusza Kościuszki nadal fascynują młodych ludzi” przedstawiając go w swojej pracy jako człowieka, który zabiegał o wolność i równość dla wszystkich. Kościuszko uważał, że każdy jest równy, pomimo różnic spowodowanych przez posiadany majątek czy dostęp do edukacji, walczył o prawa czarnych niewolników w USA oraz chłopów w Polsce.

Szkolnym opiekunem konkursu była Renata Seroka, nauczyciel historii.

Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!