Dzisiaj, tj. 12 maja 2021 r., w piękny wiosenny dzień Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie obchodzi Święto Szkoły. Zazwyczaj z tej okazji spotykaliśmy się na uroczystej akademii w sali gimnastycznej. W tym roku postanowiliśmy obchodzić ten dzień nieco inaczej.

Zorganizowaliśmy w naszej szkole „Dzień z Henrykiem Sienkiewiczem”. Wydarzenie to polega na tym, że będziemy dziś zdobywać wiedzę z każdego przedmiotu, opierając się na biografii polskiego noblisty i na jego twórczości. Od 8.00 aż do 17.00 na różnych lekcjach, a także w świetlicy szkolnej i w bibliotece będziemy poznawać naszego patrona. Liczymy na to, że odkryjemy wiele ciekawych informacji o Sienkiewiczu, który był pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem. Aby przybliżyć naszej społeczności sylwetkę tego wybitnego Polaka, uczniowie klas siódmych przygotowywali prezentacje. Poniżej prezentujemy pracę Agaty Kurzyny.

Agatka Kurzyna Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamyklik

O tym, jak minął nam „Dzień z Henrykiem Sienkiewiczem”, opowiemy w następnym artykule.

P.P., A.Ł