P&R#Admins

„Narodowe Czytanie” nie mogłoby odbyć się bez Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza.

Tak też było w tym roku.

W sobotę 2 września 2017 r. w całej Polsce odbyła się Akcja „Narodowego Czytania”. Organizowana jest ona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 r., kiedy to po raz pierwszy publicznie czytano fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Od tego czasu corocznie odbywa się czytanie wybitnych dzieł literatury polskiej w udziałem znanych osobistości i zwykłych mieszkańców kraju.

W tym roku ludzie polityki, kultury i nauki czytali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wśród zaproszonych do czytania gości znaleźli się dyrektorzy SP38 w Lublinie. Pan dyrektor Mirosław Wójcik czytał fragmenty dramatu na schodach Ratusza (Plac Władysława Łokietka 1), natomiast pan wicedyrektor Jerzy Jarosiński wcielił się w postać Wernyhory w czasie lektury „Wesela” w Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96).

Cieszymy się bardzo, że reprezentowały naszą szkołę tak znamienite osoby i zachęcamy wszystkich – uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły, aby w rodzinach, wśród przyjaciół i znajomych sięgnęli po „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego i odkryli wyjątkowość tego dzieła.