Marcin Stec

W dniu 19. listopada dwanaścioro uczniów naszej Szkoły wzięło udział w spotkaniu online z Marvinem Fendrei – studentem z Niemiec, które zostało zorganizowane we współpracy z Goethe Institut w Warszawie. Dla większości osób było to pierwsze spotkanie z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego i wspaniała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności językowe, zadać pytania oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o kraju naszego zachodniego sąsiada. Marvin opowiedział nam o mieście z którego pochodzi, o drodze swojej edukacji oraz o tym jak wygląda system szkolnictwa w Niemczech. Marvin podzielił się także swoimi doświadczeniami z pobytu w Polsce - okazało się, że bardzo gustuje w polskiej kuchni i ma tu wielu przyjaciół. Uczniowie także aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i ochoczo zadawali pytania. Spotkanie okazało się wspaniałą lekcją, podczas której uczniowie przełamali się i nabrali odwagi, by mówić w języku niemieckim.
Na koniec Marvin przekazał pozdrowienia dla naszej społeczności szkolnej, co zostało uwiecznione na nagraniu :) Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozmowy z Marvinem i mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie.

Katarzyna Żurawska
– organizator spotkania