Marcin Stec

Dumni z Polski

Mimo trudnego czasu pandemii pamiętamy o 11 LISTOPADA.

Dzień Narodowego Święta Niepodległości to dzień zadumy i dumy. Zadumy – gdyż wspominamy wszystkich tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. Dumy - ponieważ mimo zaborów Polacy ocalili język, tradycję i kulturę i nigdy nie stracili wiary w zwycięstwo. Jesteśmy im wdzięczni i cieszymy się, że dziś możemy żyć w wolnym kraju. Miejscu, o którym marzył i którego ducha podtrzymywał w rodakach nasz patron, Henryk Sienkiewicz.

W tym roku obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 im. H. Sienkiewicza w Lublinie pod opieką swoich nauczycieli postanowili uczcić to wielkie Święto. Mimo trudnych czasów nauki zdalnej, przygotowali akademię, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

Wszystkim, którzy włączyli się w projekt, Dyrekcji, Rodzicom i Uczniom, z całego serca dziękujemy za zaangażowanie, wysiłek i staranność w przygotowaniu swoich kwestii, jak również prac plastycznych.

Ponadto pragniemy podziękować Uczniom i Rodzicom klasy 1c pod opieką pań Agnieszki Bancerz i Karoliny Weselak. Włożyli oni wiele starań, energii i pracy w przygotowanie piosenki o niepodległości.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie Renata Seroka i Paulina Puto.

Mamy nadzieję, że niniejsze materiały będą małym przyczynkiem do rodzinnego świętowania, gdyż Ojczyzna zaczyna się w Rodzinach.

RS, PP