Szanowni Państwo!

Z dniem 26 października nasza szkoła przeszła na zdalny system nauczania. Poszczególne lekcje są realizowane w pełnym wymiarze godzin przyjętych planem nauczania na początku roku szkolnego, przy czym zmianie uległa formuła ich prowadzenia. W planie wyraźnie zostało zaznaczone, które godziny są realizowane on-line, a które poprzez zakładkę w Dzienniku – Prace domowe. Te lekcje, które nie będą się odbywały on-line również są objęte realizacją programu w zakresie podstawy programowej, ale głównie poprzez przygotowanie wyznaczonych przez nauczyciela materiałów do kolejnej lekcji lub w postaci pracy domowej zadanej po lekcji on-line. Nie są to lekcje przeznaczone do samodzielnej realizacji nowego materiału. Trwają one 30 minut i jest to przede wszystkim czas na bezpośredni kontakt z nauczycielem, zgłaszanie pytań oraz wątpliwości. Formy i czas sprawdzania omawianego w tym czasie materiału powinny być tak dobrane, aby umożliwiały samodzielne wykonanie zadań.
Frekwencja na lekcji będzie odznaczana normalnie, jeśli uczeń jest widoczny lub słyszany przez nauczyciela, w pozostałych sytuacjach będzie miał zaznaczoną nieobecność szkolną. To pozwoli monitorować obecność uczniów na lekcji i docierać do informacji o tych, którzy do lekcji nie przystępują.
Jestem przekonany, że we współpracy z Państwem, uda nam się przeprowadzić wszystkich uczniów efektywnie i bezpiecznie przez ten trudny czas doświadczania skutków pandemii.

Mirosław Wójcik