w krainie drzew 17 20201015 1471327225

W naszej szkole uczestniczymy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym dla klas I-III „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” pod patronatem MEN. Pierwszy moduł projektu pięknie wpisał się w realizowane w klasie treści programowe, ponieważ dotyczył krainy drzew.

Uczniowie klasa II c przeczytali samodzielnie  lekturę Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Założyli „Lekturniki”, w których wykonują wiele ciekawych zadań związanych z lekturą. Przygotowaliśmy w klasie drzewo czytelnicze, na którym każde dziecko umieściło swój czytelniczy liść pokolorowany w piękne jesienne barwy. Wybraliśmy się na spacer, gdzie rozpoznawaliśmy drzewa rosnące wokół naszej szkoły.

Zaprosiliśmy gości – leśnika, mamę naszego kolegi panią Agnieszkę Kur oraz panią edukator leśnictwa. Oglądaliśmy prezentacje o polskich drzewach i ich znaczeniu. Każde dziecko rozpoznawało liście różnych gatunków drzew, oglądaliśmy przekroje drzew i ich kory. Zgadywaliśmy zagadki i chyba dobrze nam poszło, ponieważ wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody – książki edukacyjne „Rysujemy, malujemy drzewa poznajemy”.

Z jesiennych liści  tworzyliśmy pracę plastyczno-techniczną przedstawiającą różne zwierzęta.

Podsumowaniem naszej pracy był wykonany przez każdego ucznia zielnik, w którym  oprócz naklejonych zasuszonych liści, rysowanych kształtów drzew i ich owoców, uczniowie przedstawiali jeszcze wiele ciekawostek o drzewach.

Nasze zielniki prezentowaliśmy w klasie z okazji Światowego Dnia Drzewa, który obchodzony jest 10 października.

Drzewa widzimy na co dzień. Jest to widok tak zwyczajny, że nie zawsze zatrzymujemy się, żeby podziwiać to piękno, docenić ich wartość.

A może warto wybrać się  na jesienne spacer w Krainie Drzew…

GMS