Radosław Suski

drzewo genealogiczne 5 20201011 1554520994

Drzewo genealogiczne to potoczna nazwa tablicy potomków, najczęściej przodkowie stanowią korzenie tego drzewa, a potomkowie — gałęzie i listki.

Uczniowie klas czwartych poznali na lekcjach historii trudne słowo "genealogia". Tradycyjnie, jak co roku, pracowali nad przygotowaniem drzewa genealogicznego własnej rodziny. Z pomocą rodziców i dziadków gromadzili informacje na temat swoich przodków. Zbierali zdjęcia lub malowali portrety członków rodziny. Gotowe prace prezentowali na lekcjach historii.

Przedstawiamy kilka wybranych drzew genealogicznych naszych uczniów – można się przekonać, że historia ich rodzin jest pielęgnowana (wizerunki i imiona członków rodzin zostały zakryte grafikami).

RS i AF