Radosław Suski

fascynujca nauka 35 20201002 1047389506

Dnia 30 września w naszej szkole odbyły się warsztaty fizyczne dla klas IV.

W ramach projektu „Społeczne Depozytorium Doświadczeń” realizowanego przez Towarzystwo Edukacyjno – Naukowe LuTen - UMCS uczniowie mieli okazję prowadzić obserwację mikroświata przy użyciu mikroskopów cyfrowych. Obserwowali komórki skrzydła motyla, oka krewetki, maku, płatków róży i wiele innych.
Dzięki zestawowi młodych programistów i inżynierów uczyli się budowy i zasad działania robotów. Zespół fizyków z UMCS służył swoją pomocą i odkrywał przed dziećmi tajemnice optyki i programowania.
Odkrywanie świata nauki i praw nim rządzących może być naprawdę fascynującą przygodą dzięki takim warsztatom.
Warsztaty zostały zorganizowane przez Annę Gołębiowską - wychowawcę klasy IV oraz jednego z rodziców-  Panią Bożenę Zgardzińską.

A.G.