Święto Konstytucji 3 Maja 02

Posłowie zgromadzeni  na obradach sejmowych w dniu 3 maja 1791 r. uchwalili gruntowną reformę państwa w postaci Konstytucji  3 Maja. Tego dnia Sejm Wielki położył podwaliny pod nowoczesne i silne państwo polskie. Choć reformy Konstytucji 3 Maja i próba podźwignięcia Rzeczypospolitej, w wyniku ingerencji państw ościennych, zostały obalone, pamięć o tym dziele pozwoliła kolejnym pokoleniom Polaków czerpać nadzieję na odbudowę niepodległej Polski.

W tym szczególnym czasie, kiedy od kilku tygodni przebywamy w oddaleniu od naszej Szkoły, przedstawiamy krótki film, do którego materiały samodzielnie przygotowali uczniowie klas szóstych. Pragniemy w ten sposób uczcić Nasze Wielkie Święto Narodowe.

Videoklik

RS