Radosław Suski

kartka od powstaca warszawskiego do ucznia naszej szkoy 3 20200421 2098969611

W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, włączyła się do ogólnopolskiej akcji pisania listów i kartek z pozdrowieniami do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. W akcji tej wzięło udział 218 uczniów naszej Szkoły (pisaliśmy o tym: http://www.sp38.lublin.eu/index.php?view=article&id=591:bohateron-wlacz-historie-2019&catid=9

W poprzednim roku szkolnym uczennica naszej Szkoły otrzymała list od Powstańca. W bieżącym roku Szymon Mróz z klasy 5a, również otrzymał odpowiedź. Jest to kartka z pozdrowieniami od Pana Jana Łukasza Rybaka, pseudonim Tarzan.

Fragmenty wywiadu z Tarzanem (www.1944.pl):

Jeżeli miałbym jakiekolwiek jeszcze w życiu życzenie w stosunku do młodzieży, to żeby nie musiała chwytać za broń, żeby nie musiała ginąć w walce, żeby był spokój, pokój, żeby budować kraj, żeby nasza ojczyzna matka wszystkich Polaków mogła się rozwijać i żyć, dając dobre warunki swoim obywatelom”.

RS