Radosław Suski

Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas wytężonej pracy- w szkole (bo zbliża się koniec pierwszego semestru) i w domu ( bo przedświąteczne porządki, zakupy). Jednym słowem- życia w biegu. Z drugiej zaś strony to czas duchowego wyciszenia, refleksji nad własnym życiem, spotkań z innymi.

Pod koniec 2019 roku i na początku 2020 roku doszło do trzech takich niezwykłych spotkań. Pierwsze miało miejsce w naszej szkole 19 grudnia. Odbyła się wtedy Wigilia dla wszystkich Pracowników. Gośćmi honorowymi byli – p. mgr Krystyna Leonhardt- pierwszy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie oraz proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka- br. Mirosław Ferenc. Były- przedstawienie, wzruszające życzenia, łamanie się opłatkiem, świąteczna wieczerza oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Następnego dnia, już w amfiteatrze na Poczekajce, społeczność naszej szkoły dwukrotnie miała możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Maleńka Miłość”, które to zostało powtórzone dla Rodzin i Parafian 5 stycznia 2020 roku. Zostało ono przygotowane przez uczniów klas- 6b i 4a pod kierunkiem – s. Anny Zyzik, s. Franciszki Różyckiej oraz p. Anny  Łukaszuk. Wystąpił także Zespół „Brzdąc” pod kierunkiem p. Agnieszki Bancerz. Nad nagłośnieniem, w poszczególne dni, czuwali –p. Anna Czyżewska, p. Radosław Suski oraz p. Mariusz Piekut. Ogromne brawa należą się solistom - Martynie Przyweckiej, Barbarze Bieleckiej, Matyldzie Standzikowskiej oraz Tomaszowi Dudziczowi.

1. Ł.