Radosław Suski

podsumowanie obchodow dnia yczliwoci w naszej szkole 22 20191205 1968294077

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Celem naszych działań było promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach z innymi. W szkole było radośnie. Królował żółty kolor jako symbol uśmiechu.

Kasa 3c przygotowała dla klas 1-3 inscenizację pt.: „Bajka o życzliwości”. Każdą z klas edukacji wczesnoszkolnej odwiedził Krasnal Życzliwości, który przeprowadził zabawy i wręczył dzieciom dekalog człowieka życzliwego.

W świetlicy szkolnej prowadzone były zajęcia na temat życzliwości, dzieci wykonały drzewo życzliwości, poznały historię powstania Święta Życzliwości. Czytane były bajki i wiersze na temat bycia uprzejmym i kulturalnym.

Dzieci tworzyły prace plastyczne– życzliwe krasnale i nadawały im imiona. Chętne dzieci pisały list do chorego dziecka (Marzycielska poczta).

We wszystkich klasach na lekcjach rozmawialiśmy na temat roli życzliwości w codziennym życiu. Na korytarzach szkolnych zawisły powiedzenia i cytaty dotyczące życzliwości. Uczniowie brali aktywny udział w akcji: „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”- dzielili się miłymi sentencjami, wierszykami i pozdrowieniami.

Cała społeczność szkolna zaangażowała się w przesyłanie sobie ciepłych słów i komplementów – wrzucając liścik do szkolnej skrzynki życzliwości.

W tym dniu grupa uczniów ze szkolnej świetlicy wraz z paniami wyszła z poselstwem skierowanym do społeczności lokalnej. Słoneczniki, życzliwe słowa i uśmiechy zostały przekazane społeczności Przedszkola nr 46 oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. W bibliotece dzieci w tym dniu uczestniczyły w warsztatach plastycznych mających na celu rozwijanie umiejętności wyrażania wdzięczności.

Napełnieni siłą dobra płynącego od innych chcemy każdego dnia pielęgnować postawę życzliwości w relacjach społecznych.