adopcja serca 7 20190617 1060474072

Dnia 14.06.2019 roku, uczniowie naszej szkoły, należący do Koła Misyjnego, wraz z s. Dorotą Podsiad, uczestniczyli w Pierwszym Zjeździe Szkół Uczestniczących w Programie Adopcja Serca. Zjazd odbył się w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie. Uczestników powitał i spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Pan Marek Błaszczak. Wydarzenie było pięknie zaplanowane. Program zawierał między innymi takie punkty jak:

• Prezentacja adopcyjnych dzieci – szkoły z Lublina i naszego województwa, np. z Kazimierza Dolnego, z Jastkowa, z Zezulina ….
  • Pokaz mody afrykańskiej oraz muzyki Czarnego Lądu – p. Morgan Mburvi (Kenia) wraz z Zespołem
  • Konkurs o Afryce – Quiz
  • Praca w grupach – Jak pozyskać fundusze na pomoc dzieciom z Afryki ?

Zwieńczeniem całości spotkania, był udział we Mszy św., sprawowanej  w kościele, do którego w 1987 roku pielgrzymował św. Jan Paweł II.  Mszy św. przewodniczył ks. Tadeusz Pajurek - proboszcz parafii Świętej Rodziny,  a koncelebrował i homilię wygłosił ks. Adam Bab, proboszcz Parafii  św. Józefa w Lublinie.

Ze spotkania wyszliśmy zadowoleni i ubogaceni. Chcemy w dalszym ciągu pomagać i realizować testament św. Jana Pawła II:

„SŁUŻYĆ BOGU I SŁUŻYĆ LUDZIOM”.

P.D.