P&R#Admins

Pod takim hasłem 10 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W przeddzień Święta Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej nr 38 zgromadziła się na sali gimnastycznej, by uczcić wielkie polskie święto. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał Pan dyrektor Mirosław Wójcik, który przypomniał zebranym, że droga Polski do niepodległości była długa i wymagała wielu poświęceń. Dlatego też święto 11 listopada jest dla wszystkich powodem do radości, ale powinno być też wartością, którą należy szanować. Po tych słowach odśpiewaliśmy hymn szkoły i rozpoczęła się część artystyczna.

Zaprezentowana inscenizacja przypomniała widzom najważniejsze wydarzenia, które poprzedziły odzyskanie przez naszą ojczyznę wolności. W sposób symboliczny przypomniano III rozbiór Polski, kampanię napoleońską, powstanie listopadowe i styczniowe oraz strajk dzieci we Wrześni. Nie zapomniano również o wydarzeniach z I wojny światowej oraz o jej radosnym zakończeniu. Inscenizacja miała zaskakujący przebieg. Nie zabrakło maszerujących żołnierzy, okrytych żałobą wdów i modlących się dzieci. Uczniowie z przejęciem recytowali podniosłe wiersze oraz śpiewali poruszające piosenek, w których pytano, czym jest wolności i przywiązanie do ojczyzny.

Publiczność nagrodziła starania aktorów gromkimi brawami.

Mamy nadzieję, że w umysłach  i w sercach widzów na długo pozostaną zaprezentowane treści, a słowo wolność będzie budziło w nich szacunek, radość i narodową dumę.

Część artystyczną przygotowały panie Renata Seroka i Paulina Puto. O oprawę muzyczną zatroszczyła się pani Ania Bielecka.

Zapraszamy na fotorelację w galerii szkolnej