wito szkoy 10 20190524 1751680859

Czas tak szybko płynie. Dnia 17 maja 2019 roku obchodziliśmy  czterdziestą piątą rocznicę powstania naszej szkoły.

Przez te lata wiele się zmieniło. Mamy nowoczesne boiska, piękny kompleks sportowy, kolorowy plac zabaw.  W salach lekcyjnych są tablice interaktywne, telewizory dotykowe, komputery. Niezmienne jednak  pozostały wartości takie jak: wspólne odkrywanie świata, rozpoznawanie dziecięcych talentów oraz  pamięć o patronie szkoły - Henryku Sienkiewiczu.

W części oficjalnej akademii Dyrektor Szkoły p.  mgr Mirosław Wójcik przypomniał jej historię oraz swoje  niezwykłe poprzedniczki. Zaś część artystyczna nawiązywała do biografii naszego patrona (ukazywała młodość pisarza i staranie się o rękę Marii Szetkiewiczówny), zaś z drugiej pokazywała talenty uczniów. Na uwagę zasługiwały występy solistów: Małgorzaty Woś, Tomasza Dudzicza, Zofii Łukaszewicz, Leny Piróg, Alicji Trejgel oraz taniec flag w wykonaniu dziewcząt z klasy Vb.  W podróż do XIX wieku zaprosili nas uczniowie z klasy VIIIa.

Część artystyczną przygotowały panie: Anna Łukaszuk, Małgorzata Stolarczyk, Anna Bielecka. Za nagłośnienie był odpowiedzialny p. Dariusz Harasymiuk, za dekorację p.  Małgorzata Piasecka- Kozdęba i   Jan Żak, za  poczet sztandarowy panie - Anna Kazubek i  Ewa Ryczek, a akademię poprowadził p. Andrzej Wilczyński.

Tego też dnia odbyło się rozstrzygnięcie  XIII Szkolnego Konkursu Literacko- Plastycznego „O pióro Henryka Sienkiewicza”. W kategorii plastycznej, dla klas I-III, jury nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce - Kaja Samorańska z kl. I b

II miejsce - Aleksandra Szejduk z kl. I b

III  miejsce - Alicja Pokarowska z kl. I b

I miejsce- Lena Figiel z kl. II d

II miejsce – Joanna Wójtowicz z kl. II a

I miejsce – Aleksandra Czyżyk z kl. III b.

Zaś w kategorii literackiej, dla klas IV-VIII, nagrodzono:

I miejsce -  Olga Piątek  z kl. 6c

II miejsce ex aequo  Karolinia Studenny z kl. 6 c, Gabriela Pasierbiewicz z kl. 4a.

Wyróżnienia specjalne, za wywiad z Henrykiem Sienkiewiczem, otrzymali: Karol Deptuś oraz Zuzanna Dudzińska  z kl. 4d.

Konkurs przygotowały panie -Barbara Godzińska i Anna Łukaszuk.

Tego też dnia miało miejsce wręczenie pamiątkowych dyplomów za  udział w Wojewódzkim Konkursie Edukacyjnym „Pokoloruj Swój Świat”. Otrzymali je:

Gabriela Czerw oraz Szymon Piekarz z kl. II b, Maja Samorańska z kl. V e, Antonina Wysocka z kl. V f,  Kacper Kiełbus z kl. I b, Bartosz Kusio z kl. II a,  Anna Kowalska oraz Weronika Werens z kl. II c,  Anna Grzegorczyk, Paweł Hamryszczak oraz Aleksandra Szaniawska z kl. III c.

Dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii klas II w IV Edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla wychowanków świetlic szkolnych pt. „Moje ulubione zwierzę” zorganizowanego przez Świetlicę ZSP w Gierałtowicach zdobyła Joanna Wójtowicz.

Dyplomy za wykonanie prac plastycznych na wystawę pt. ,,Kochamy zwierzęta”, zorganizowaną przez nauczycieli świetlicy w ramach działalności Klubu Przyjaciół Neli,  otrzymali: Antonina Trznadel, Joanna Wójtowicz, Karolina Bendrat oraz Iga Wojciechowska z kl. II a,  Julia Kruk  oraz Anna Milcarz z kl. II c,  Hanna Lewandowska z kl. III a , Polina Kot  oraz Barbara Mendel z kl. I b , Maria Rodzik z kl. II c, - Kacper Hołota  oraz Nicolas Davies z kl. III c , Alicja Zając oraz Roksana Pietrasiuk z kl. II d.

A.Ł.