unia lubelska 1 20190521 1230558822

To hasło, które przyświecało uczniom klasy IIa w czasie wycieczki 3 IV 2019r.  przygotowanej przez Koło Metodologiczne Historyków UMCS. Uczniowie odwiedzili miejsca związane z Unią Lubelską: Zamek Lubelski, Klasztor Ojców Dominikanów, Plac po Farze, Trybunał Koronny, Pomnik Unii Lubelskiej na Placu Litewskim oraz Muzeum Historii Miasta. Dzieci rozwiązywały różne zadania zdobywając ciekawe informacje nt. Unii Lubelskiej. 5 IV 2019r. klasa gościła na lekcji pana profesora Leszka Wierzbickiego z UMCS, który starał się przybliżyć uczniom temat Unii Lubelskiej. Na lekcjach wszyscy wykonywali lapbooki wykorzystując zdobyte informacje. Kilka najciekawszych wzięło udział w szkolnym konkursie. Karolinka i Bartek zdobyli w tym konkursie wyróżnienie.

B.G.