zabawa przez nauk nauka przez zabaw 4 20190312 1286126332

W dniach 6-7 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z wykorzystywania technik cyrkowych w edukacji. W zajęciach wzięli udział uczniowie wszystkich klas piątych.

Takie warsztaty wzmacniają koncentrację, poszerzają pole widzenia, usprawniają koordynację ręka-oko, tworzą więcej połączeń między półkulami mózgu, trenują chwyt. A przede wszystkim uczą tego, że jeśli coś nie wychodzi, to trzeba próbować dalej i nie poddawać się.

Warsztaty poprowadziła pani Katarzyna Kurowska, wieloletni animator i popularyzator technik cyrkowych wykorzystywanych w edukacji dzieci, założycielka firmy „Talerzyk możliwości”. Uczestnicy zajęć mieli okazję ćwiczyć z talerzami, diabolo, flowerstickami i piłeczkami. Posługiwanie się każdym z tych przyrządów wymagało uwagi, zręczności i cierpliwości. W atmosferze zabawy i radości uczniowie zdobywali nowe umiejętności. Ich roziskrzone oczy świadczyły o wielkim zaangażowaniu, a uśmiechy były  dowodem zadowolenia z osiąganych efektów. Do zabawy włączyli się również opiekunowie grup, którzy dzielnie próbowali nadążyć za uczniami. Kilku się to udałoJ.

Mamy nadzieję, że zajęcia na tyle się podobały, że wejdą w krew naszym uczniom i będą ćwiczone również w domach. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Zatem bawmy się i uczmy się!

PP