pokaz historyczny droga do wolnoci 7 20190207 1248436813

W dniu 29 stycznia 2019 r. w naszej Szkole odbył się pokaz Grupy Artystycznej Explanation pt. ,,Droga do wolności. Losy Rzeczypospolitej w latach 1772-1921”. Prezentacja odbyła się w sali gimnastycznej, nawiązywała do 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to swoista wyprawa w czasy zaborów i pierwszych lat Wolności. Artyści demonstrowali i opowiadali o wydarzeniach związanych z Powstaniami: Kościuszkowskim, Listopadowym, Styczniowym; I wojną światową oraz Odzyskaniem Niepodległości.

W pokazie uczestniczyli prawie wszyscy uczniowie, od klas młodszych po klasy ósme (w trzech turach) i wszyscy dobrze się bawili, ale również utrwalili i zdobyli dodatkową wiedzę historyczną. Widzowie brali czynny udział w przedstawieniu wcielając się w role postaci historycznych i zadając pytania. Całości dopełniał przegląd mundurów powstańców i  żołnierzy oraz ich uzbrojenia.

R.S.