konkurs stu polakow 5 20181202 1085990314

W bieżącym roku obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie zorganizowany został konkurs na plakat poświęcony wybitnemu Polakowi „Stu Polaków na Stulecie Niepodległości”. Celem konkursu było uczczenie tej wielkiej rocznicy oraz m.in. rozwijanie poczucia tożsamości narodowej poprzez upamiętnianie znamienitych Polaków.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Małgorzata Kozdęba-Piasecka, p. Monika Głogowska, p. Paulina Puto i p. Renata Seroka miały trudne zadanie wybrania zwycięskich plakatów spośród prawie dwustu, które wykonali uczniowie naszej Szkoły.

W dniu 9 listopada 2018 r., podczas szkolnej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, nastąpiło wręczenie przez panów: dyrektora Mirosława Wójcika i wicedyrektora Jerzego Jarosińskiego oraz panią Kamilę Świderską, przewodniczącą Rady Rodziców, dyplomów i nagród autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich wychowawcom!

Gratulujemy laureatom!

Oto oni:

Kategoria klasy I-III (obecne II-IV)

Nagrody:

I miejsce za pracę „Maria Konopnicka”

Lena Bryłowska i Jagoda Posturzyńska, uczennice klasy 3b (obecna 4b) pod opieką p. Katarzyny Trybalskiej-Mulak

II miejsce za pracę „Władysław Bełza”

Natalia Lasota, Ola Mróz, Paulina Płonkowska i Oliwia Kalina, uczennice klasy 1 b (obecna 2b) pod opieką p. Ireny Furtak

III miejsce za pracę „Zbigniew Religa”

Mateusz Świderski, Karol Deptuś, Tomasz Najs i Filip Zając, uczniowie klasy 3d (obecna 4d) pod opieką p. Anny Ślusarskiej

Wyróżnienia:

za pracę „Mikołaj Kopernik”

Karolina Bendrat, Antonina Trznadel, Joanna Wójtowicz, Błażej Tutka i Wojciech Mierzwa, uczniowie klasy 1a (obecna 2a) pod opieką p. Barbary Godzińskiej

za pracę „Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura”

Julian Czerwiński, Szymon Kopiel, Igor Szyszka i Tomasz Toporowski, uczniowie klasy 2b (obecna 3b) pod opieką p. Hanny Daruk

Kategoria IV-VII (obecne V-VIII)

Nagrody:

I miejsce za pracę „Ignacy Krasicki”

Weronika Rekiel, uczennica klasy 8c pod opieką p. Magdaleny Piaseckiej

II miejsce ex aequo

- za pracę „Jerzy Popiełuszko”

Małgorzata Woś, uczennica klasy 5b pod opieką p. Małgorzaty Kucharskiej II

- za pracę „Roman Dmowski”

Zuzanna Janicka, uczennica klasy 5c pod opieką p. Moniki Piskorowskiej.

III miejsce ex aequo

- za pracę „Stefan Czarniecki”

Maria Lewkowicz uczennica klasy 5f pod opieką p. Pauliny Puto

- za pracę „Józef Poniatowski”

Maria Dziubicka i Julia Ożóg, uczennice klasy 6a pod opieką p. Jana Żaka.

Wyróżnienia:

za pracę „Bolesław Chrobry”

- Julia Nowacka, uczennica klasy 5f pod opieką p. Pauliny Puto

za pracę „Władysław Anders”

- Wojciech Jamroż i Emil Małysiak, uczniowie klasy 6d pod opieką p. Dariusza Harasymiuka.

R.S.