masterchef na sodko 8 20181120 1596549348

W klasie 4d zostały zorganizowane zmagania w konwencji Masterchef. Uczniowie dobrani w pary: chłopiec - dziewczynka, mieli w ciągu 45 minut przygotować deser. Po upływie oznaczonego czasu jedna osoba z pary miała za zadanie zaprezentować krótko swoje dzieło. A naprawdę było co podziwiać! Specjalnie wybrane jury oceniało każdy wyrób w kilku kategoriach: estetyki podania, oryginalności, doboru składników oraz oczywiście smaku. W skład jury weszli: p. dyrektor M. Wójcik, p. wychowawczyni J. Sobkowicz oraz kilkoro rodziców. Największe emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyników, bo zostały przyznane 3 miejsca i oczywiście stosowne nagrody. Wydaje się jednak, że najważniejszą częścią tej zabawy było samo przygotowanie tych niezwykłych deserów jak i ich próbowanie. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i wyczuciem smaku. Kto wie, może jest wśród nich przyszły kucharz wspaniałej restauracji albo mistrz cukierni?

J.S.