Finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I – III pod hasłem „A to Polska właśnie”

konkurs recytatorski 6 20181106 1985204973

25 października 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I – III pod hasłem

„A to Polska właśnie”. Organizatorkami konkursu były panie Irena Furtak i Hanna Daruk.

Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z klas pierwszych, 12 z drugich i 9 z trzecich, oceniało ich czteroosobowe jury pod przewodnictwem pana dyrektora Mirosława Wójcika.

W tematykę konkursu wprowadzili uczestników i licznie zgromadzoną publiczność uczniowie klasy III b, którzy zaprezentowali inscenizację wiersza Józefa Ratajczaka „Rozmowa z orłem” i zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania piosenki „Płynie Wisła, płynie”.

Recytatorzy, którzy przygotowali ciekawy, zróżnicowany repertuar, reprezentowali wysoki poziom. Słuchacze nagradzali ich brawami, a jury uważnie oceniało. Po długiej naradzie usłyszeliśmy werdykt. Jak się okazało było wielu wyróżnionych.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i znaczki, zaś nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas Szkolnego Testu Wiedzy 100 lat niepodległej Polski. Wtedy też będziemy mogli jeszcze raz usłyszeć ich piękne recytacje.

Laureaci konkursu :

Miejsce I – Justyna Radomska, Helena Kolano