wiedza edukacja 12 20181029 1726596424

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 16 października br. odbyło się spotkanie z Panem dr Andrzejem Jaremkiem starszym specjalistą Wydziału Realizacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Było ono poświęcone działaniom na rzecz ludzi młodych, dotyczących wyboru kierunków kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej.

Omówiono główne formy wsparcia m.in. takie jak: doradztwo i poradnictwo zawodowe, przyznawanie środków na podjęcie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz bonów szkoleniowych i zasiedleniowych.

Uczniowie klas 7 uzyskali wiedzę na temat rynku pracy oraz innych zagadnień związanych z doradztwem zawodowym. Uczestnicy spotkania rozwiązywali testy predyspozycji zawodowych oraz otrzymali teczki z ciekawymi materiałami informacyjnymi.