Jan Paweł II

22 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wystąpiły na scenie operowej Centrum Spotkania Kultur w spektaklu ,,Wypłyń na głębię”. Widowisko poetycko - muzyczne w 100 – lecie odzyskania niepodległości zostało przygotowane w hołdzie Janowi Pawłowi II.  W siedmiu symbolicznych scenach przybliżało osobę, dzieła i naukę Papieża Polaka:

Scena I- Powołanie Św. Piotra

Scena II- Polak Słowianin – Piotrem naszych czasów

Scena III- Jan Paweł II i dzieci

Scena IV- Jan i Paweł II i młodzież

Scena V-Jan Paweł II i rodzina

Scena VI- Ludowa pielgrzymka

Scena VII- Z Tobą w niebie królować

Nastrojowa muzyka, gra świateł, słowa papieża – Polaka, recytacje młodzieży, śpiewy młodego pokolenia,  artystyczny taniec, wprowadziły w klimat zamyślenia, zadumy, refleksji nad życiem, jego kruchością, wartościami jakie wyznajemy na co dzień, roli autorytetów w naszym życiu, które są konkretnym punktem odniesienia do naszego postępowania

Zespół artystyczny z naszej szkoły przygotowany przez panią Annę Słobodę zatańczył układ choreograficzny do piosenki „Anioł Stróż” w scenie ,,Jan Paweł II i dzieci” oraz wyrecytował i zainscenizował z flagami wiersz Bełzy „Kto Ty jesteś”. Chór szkolny pod kierunkiem pani Anny Bieleckiej śpiewał wraz z innymi chórami piosenki do całego spektaklu. Cała widownia miała okazję wziąć udział w przedsięwzięciu artystycznym łączącym walor doznań estetycznych z przeżyciem duchowym zakończonym wspólnie odśpiewaną "Barką" i błogosławieństwem.

Reżyserem widowiska był Józef Obroślak Wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie a dyrygentem Mateusz Obroślak. Na scenie wystąpiło ponad 400 artystów z całego województwa.

Pani Anna Słoboda i pani Anna Bielecka włożyły wiele trudu za przygotowanie dzieci do tego spektaklu. Cieszymy się, że nasza szkoła miała zaszczyt brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uczestnictwo uczniów SP 38 w tym spektaklu wpisuje się w kultywowaną przez szkołę tradycję krzewienia wśród młodych patriotyzmu i idei chrześcijańskich.

LINK DO SPEKTAKLU: https://www.youtube.com/watch?v=ZfEq-Cmkms

A.S.