P5171045

Marzenia… Któż ich nie miał? Te mniejsze i te większe… To one sprawiają, że nasze życie, gdy je realizujemy, jest tak niezwykłe…

I takie było Święto Szkoły, które odbyło się 17 maja 2018 roku.

Uczniowie tego dnia udali się do kościoła, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, obejrzeli krótkie przedstawienie poświęcone patronowi szkoły oraz mieli godzinę z wychowawcą dotyczącą życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

A sam program artystyczny…Osoby odpowiedzialne za jego przygotowanie - p. Anna Łukaszuk, p. Małgorzata Stolarczyk, p. Anna Bielecka oraz artyści zabrali wszystkich w  podróż, której bohaterem był nasz noblista. Basia Bielecka, śpiewając piosenkę z utworu „Merida walcząca”, zaprosiła zgromadzonych na tej uroczystości do świata marzeń. Widzowie mogli też obejrzeć krótkie scenki z utworów „Quo vadis”, „Pan Wołodyjowski” oraz „W pustyni i w puszczy” i delektować się tańcem, bowiem do Indii   (Sienkiewicz marzył o takiej podróży, ale nigdy tam nie dotarł) zabrały wszystkich uczennice z  klasy 4b. Niespodzianką było wspólne wykonanie, w drugiej turze, piosenki finałowej przez  chór i nauczycieli.

Do uświetnienia uroczystości przyczynili się też inni nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którym bardzo dziękujemy za pomoc.

Anna Łukaszuk