P&R#Admins

W ramach współpracy z Lubelską Orkiestrą Wojskową w dniu 10 stycznia 2018 społeczność naszej szkoły miała okazje wysłuchać koncertu przebojów muzyki rozrywkowej i filmowej. Nie zabrakło także akcentu świątecznego w postaci kolędy „W żłobie leży” w ciekawej aranżacji.

Lubelska Orkiestra Wojskowa powstała w Sielcach nad Oką w styczniu 1944 r. i wchodziła w skład 3 Dywizji Piechoty im. Romualda Traugutta. Jest jedną z najstarszych orkiestr w Wojsku Polskim.
W szeregach orkiestry wychowało się wielu wspaniałych muzyków, którzy przyczynili się do licznych sukcesów zespołu, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia zdobyte na ogólnopolskich festiwalach i konkursach orkiestr wojskowych. Orkiestra w 2016 roku powtórzyła sukces z 2012 roku zdobywając po raz drugi I miejsce na Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Świeradowie – Zdroju. Orkiestra kilkakrotnie przebywała na wyjazdach artystycznych poza granicami kraju między innymi w Rosji, Belgii, Czechach, Słowacji, na Ukrainie a także w Niemczech, gdzie w 2016 roku uczestniczyła w Festiwalu Orkiestr Dętych „Musikparade 2016”.
Obecnie orkiestra bierze udział w licznych imprezach organizowanych z okazji świąt państwowych, wojskowych, patriotycznych a także religijnych.
Dzięki bogatemu repertuarowi obejmującemu dzieła muzyki poważnej, marsze wojskowe, muzykę rozrywkową oraz pastorałki i kolędy swoimi występami uświetnia szereg przeróżnych uroczystości. W swoim programie posiada także musztrę paradną, która pozwala zaprezentować społeczeństwu połączenie muzyki z pokazem wyszkolenia żołnierzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu