wrzeniowe wystawy 32 20231011 1176317365

Uczniowie z klasy 4b, odwiedzili we wrześniu kilka ciekawych wystaw:
- „Maleńkie cudeńka, czyli niezwykła pasja kolekcjonera temperówek”

Prezentowane na wystawie temperówki to pamiątki z mosiądzu przywożone przez kolekcjonerkę z podróży po różnych krajach. Zachwycała ich różnorodność, były tam „ cudeńka” w kształcie przedmiotów codziennego użytku, miniatur militariów, pojazdów czy instrumentów muzycznych. Co ciekawe, każdy z tych przedmiotów posiadał ruchome elementy wykonane z niezwykłą precyzją: otwierane szuflady i drzwiczki czy pokrętła i korbki.
- „Malarstwo Mariusza Kiryły”
Uczniowie podziwiali prace, których punktem wyjścia była natura, ale podążały w kierunku abstrakcji. Rozwinęła się ożywiona dyskusja pt. „Który obraz jest najładniejszy?” ;-)
- „Ciekawy świat nauki”
Biblioteka Główna UMCS w swoich zbiorach posiada liczne pozycje dla młodych czytelników. Uczniowie utknęli po uszy wśród zbiorów, w ciszy i skupieniu oglądali różnorodne książki, w tym 3D. Dodatkowo mogli popisać na „starodawnej” maszynie do pisania oraz zaopatrzyć się w zakładki do książek.
- „Zmysły i emocje”
Unikalna ekspozycja zorganizowana w Centrum Spotkania Kultur dostarczyła uczniom niesamowitych wrażeń. Każdy z ponad 100 eksponatów wypełniających ścieżki tematyczne: Szlak złudzeń, Krajobraz dźwiękowy, Sensomotoryka, Poczuj to oraz Czas, inspirował. Prezentowane obiekty można było dotknąć, usłyszeć lub poczuć. Była to wizualno-sensoryczna przygoda z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć techniki.

RS