roztocze w socu i w deszczu 16 20231005 2034095284

W dniach 18-19 września uczniowie klas 8A i 8C z wychowawczyniami i panią Karoliną odwiedzili piękne Roztocze. Pierwszy dzień wycieczki odbywał się podczas słonecznej pogody i obfitował w różne atrakcje.

Po przybyciu do Zamościa  wędrowali podziemną trasę turystyczną w Bastionie VII. Liczy ona ok. 0,5 km i prowadzi podziemnymi korytarzami, galeriami strzelniczymi i  kazamatami. Następnie uczestniczyli w grze miejskiej na Rynku w Zamościu. Zostali podzieleni na grupy i otrzymali kartki z mapkami i zadaniami.  W ten nietypowy sposób poznawali zabytki i historię tego pięknego miasta. Kolejną atrakcją był ESCAPE ROOM, czyli  świetny sposób na integrację i dobrą zabawę w zamkniętych pokojach, wymagający rozwiązywania zagadek i pracy zespołowej, aby wydostać się na zewnątrz. Po przybyciu do Pensjonatu ,,Sosnowe Zacisze” czekały na nich  kolejne  atrakcje – możliwość korzystania z basenu hotelowego pod okiem ratownika oraz  ognisko. Dużo emocji wzbudziła też  nocna gra terenowa w lasach Roztocza, w czasie której korzystano z GPS-u i  kompasów.

Drugi dzień był bardziej przyrodniczy i spokojniejszy. Zmieniła się również aura – na niebie, z czasem, zaczęły pojawiać się chmury. Jednak nie przeszkodziło to w odwiedzeniu: Rezerwatu ,,Szumy nad Tanwią”, Rezerwatu ,,Czartowe Pole” (z ruinami dawnej papierni), Kamieniołomu w Józefowie. W Krasnobrodzie uczniowie wędrowali  ścieżką dydaktyczną „Św. Rocha”, a następnie weszli na  Bukową Górę w Roztoczańskim Parku Narodowym.

Gdy wracali do Lublina, towarzyszył im deszcz, ale także dobre humory. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

JŻ, AŁ