Elżbieta Skowronek

W dniach 12-13 czerwca klasy 8b i 8e odbyły wycieczkę na Roztocze - miejsce magiczne, ciekawe i pełnie niespodzianek. Zwiedzanie rozpoczęło się od miasta Zamość, gdzie klasy zwiedziły Bastion VII, po czym przystąpiły do gry miejskiej mającej za zadanie w nietypowy sposób przedstawić najważniejsze zabytki miasta. Następną atrakcją był pobyt w ESCAPE ROOM-ie, gdzie uczniowie w grupach odnajdywali wyjścia z pomieszczeń poprzez logiczne łączenie faktów, rozwiązywanie zagadek i pracę zespołową.

Wczesnym wieczorem autokar dotarł do Suśca, gdzie po pluskaniu się w basenie i jacuzzi, ósmoklasiści wyruszyli na nocną grę terenową w lasach Roztocza. Była to fascynująca przygoda, gdzie w świetle latarek, podzieleni na grupy uczniowie otrzymywali zadania z użyciem GPS, kompasów i map. Na koniec były śpiewy i pieczone kiełbaski. Las opustoszał sporo po północy!

Rano czekały na wszystkich przejścia piesze w rezerwatach "SZUMY NAD TANWIĄ" i "CZARTOWE POLE" (m.in. ruiny starej papierni) oraz obejrzenie kamieniołomu w Józefowie.

Na zakończenie wycieczki kolejne spacery, tym razem przejście ścieżką dydaktyczną Św. Rocha w Krasnobrodzie i przechadzka nad Stawy Echo w Roztoczańskim Parku Narodowym (ostoi konika polskiego). Na Roztoczu nie ma nudy - zwiedzanie to w głównej mierze obcowanie z dziką przyrodą, niesamowitą w tych rejonach. Piękna zwiedzanych miejsc nie da się opisać, to trzeba zobaczyć! Wycieczka była wspaniała!

Renata Seroka, Aleksandra Przywecka