warsztaty w ramach projektu
Dnia 3 marca odbyło się spotkanie uczniów klas 8d i 8e oraz Wicekuratora - pana Mirosława Wójcika i Dyrekcji Szkoły z przedstawicielką ONZ ds. płci, praw uchodźców i migrantów, sprawiedliwości okresu przejściowego i pomocy humanitarnej, przemocy wobec kobiet i dziewcząt - panią Reem Alsalem w towarzystwie pani Alienor Benjannin - pracowniczki Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. Uczniowie byli zaproszeni do rozmowy na tematy związane z zakresem działania Specjalnej Sprawozdawczyni. Spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze, pani  Alsalem interesowała się działaniami szkoły wobec obcokrajowców, a szczególnie uchodźców, postępowaniem w przypadku wystąpienia zachowań przemocowych. Pani Alsalem odwiedzi także szkoły w Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

Jolanta Sobkowicz