akademia z okazji narodowego wita niepodlegoci 2022 1 20221114 1611253546

W tym roku obchodzimy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Społeczność naszej Szkoły uczciła ten  dzień uroczystym strojem, kokardą narodową na piersi oraz akademią. Motto przewodnie tegorocznej uroczystości brzmiało „Polska jest moją Ojczyzną”. Na scenie zobaczyliśmy bohaterów narodowych: Stefana Czarnieckiego, Tadeusza Kościuszkę i Józefa Piłsudskiego, którzy rozmawiali ze współczesnym uczniem. Rozmowa odzwierciedlała słowa Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie Paulina Puto i Renata Seroka, część muzyczną przygotowała pani Anna Bielecka, a finałowy utwór muzyczny oraz układ taneczny stworzyły panie Agnieszka Bancerz i Anna Słoboda.