erasmus

Nasza Szkoła realizuje trzyletni projekt Erasmus+ “Rozwijanie Inteligencji Emocjonalnej uczniów”. Koordynatorem projektu jest Fundacja OIC Poland z Lublina.

Jako jedyna polska szkoła w ramach partnerskiej współpracy z instytucjami z Grecji, Cypru, Włoch i Rumuni będziemy tworzyć kompleksowy system wspierający rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci i młodzieży.

Co to jest inteligencja emocjonalna?
Według Daniela Golemana inteligencja emocjonalna to zdolności rozpoznawania przez nas naszych własnych uczuć i uczuć innych, zdolności motywowania się i kierowania emocjami zarówno naszymi własnymi, jak i osób, z którymi łączą nas jakieś więzi.

Inteligencja emocjonalna składa się z 5 komponentów: samoświadomość, samoregulacja, umiejętności społeczne, empatia i motywacja.

W ramach projektu wspólnie z międzynarodowymi partnerami opracujemy i stworzymy:

1: Model pracy z uczniem w wieku 6-10 lat dla rozwoju inteligencji emocjonalnej - EQ Kids.

2: Model pracy z uczniem w wieku 11-15 lat dla rozwoju inteligencji emocjonalnej- EQ Teens

3: Test Inteligencji Emocjonalnej dla ucznia w wieku 11-15 lat.

4: Zestaw narzędzi szkoleniowych w formie multimedialnej dla rodziców i nauczycieli
z zakresu wspierania inteligencji emocjonalnej dzieci i uczniów .

5: Edukacyjną Grę hybrydową dla dzieci w wieku 11-15 lat.