W związku z podpisaniem przez premiera Mateusza Morawieckiego zarządzenia wprowadzającego drugi stopień alarmowy (BRAVO) na obszarze województwa lubelskiego obowiązujący od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59 wprowadza się następujące zasady obowiązujące na terenie szkoły i wokół niej:

1. możliwość prowadzenia przez Policję wzmożonej kontroli skupisk ludzi;

2. prowadzenie wzmożonej kontroli obiektu szkoły potencjalnie mogącego stać się celem ataku terrorystycznego;

3. zapewnienie dostępności w trybie alarmowym członków personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek zdania o charakterze terrorystycznym;

4. ostrzeżenie personelu o możliwych zagrożeniach;

5. dodatkowe kontrole pojazdów, osób oraz budynku w rejonach szkoły;

6. wprowadzenie zakazów wstępu do szkoły osobom postronnym.

Działanie to ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Nadal, do 4 marca 2022 r. obowiązuje również trzeci stopień alarmowy CRP, tj. dotyczący cyberprzestrzeni (CHARLIE–CRP).

Teresa Hamryszczak

p. o. Dyrektor Szkoły