Szanowni Państwo, Rodzice kandydatów do klasy I SP38 w Lublinie,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące trybu postępowania, terminów oraz wymaganych dokumentów znajdą Państwo w zakładce Rekrutacja. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest ten pierwszy etap edukacyjny młodego człowieka, dlatego zachęcamy do wyboru naszej szkoły, która od dawna cieszy się dobrą marką i stale pracuje nad poprawianiem jakości edukacji.
Szkoła jest atrakcyjnie usytuowana – na spokojnym osiedlu, wśród zieleni i licznych tras spacerowych. Szkoła posiada własny parking i całodobowy wewnętrzny i zewnętrzny monitoring. Dzieci uczą się w czystych, przestronnych salach lekcyjnych.
Jesteśmy szkołą, która stwarza przyjazną atmosferę swoim uczniom, ale konsekwentnie egzekwuje stawiane wymagania. Dzieci czują się tu bezpiecznie, ponieważ otoczone są bardzo dobrą opieką: pedagoga oraz psychologa szkolnego, zdrowotną: zapewniamy dostęp do Gabinetu pielęgniarskiego oraz stomatologicznego, opiekę w ramach świetlicy szkolnej oraz doskonale wyposażoną, w pełni skomputeryzowaną bibliotekę szkolną .
Naszym uczniom oferujemy wysoki poziom nauczania, bardzo dobre przygotowanie do sprawdzianu klas ósmych, rozwijanie uzdolnień i talentów przez uczestnictwo w różnych projektach np. w programie Erasmus+ projekt ‘My school is cool’ we współpracy ze szkołami z Bułgarii, Łotwy, Rumunii i Turcji. W ramach przedsięwzięcia uczniowie uczestniczą w różnorodnych warsztatach, wykonywaniu wielu ciekawych zadań, m.in. kręcenie filmików, wykonywanie gier edukacyjnych, przedmiotowych lapbooków. Uczniowie poznają nowe ciekawe metody uczenia, nawiązują kontakty z rówieśnikami z krajów partnerskich, uczestniczą w różnych przedsięwzięciach. Kolejny udział to międzynarodowy projekt:„Edukacja to relacje. Współpraca Lublina i Reykjaviku na rzecz edukacji". Głównym celem projektu jest rozwój takich obszarów jak: komunikowanie się w szkole, rozwijanie kompetencji społecznych uczniów, tworzenie przyjaznej przestrzeni szkolnej.
Rozwijanie kompetencji informatycznych oraz technologicznych gwarantuje udział Szkoły w programie "Laboratoria Przyszłości". Szkoła w ramach I etapu projektu zakupiła m.in.: 4 drukarki 3D, scaner 3D, 4 laptopy wysokiej klasy, 12 robotów photon, aparat fotograficzny, 8 okularów VR. Szkoła posiada dwie pracownie komputerowe, centrum multimedialne wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Wszystkie sale wyposażone są w tablice interaktywne i niezbędne w procesie edukacyjnym pomoce dydaktyczne. W szkole organizowane są dodatkowe zajęcia: sportowe - koszykówka, piłki ręczna, piłki siatkowa i lekkoatletyka, taneczne, chóru, prężnie działa Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat, został powołany Szkolny Zespół Mediacji Rówieśniczych. Klasy I-III, mogą uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach świetlicowych w godz. 6.30-17.00.
Uczniowie mogą wykorzystywać swoje uzdolnienia biorąc z sukcesami udział w licznych konkursach: międzyszkolnych, wojewódzkich, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych.
Dbamy również o ich zdrowe odżywianie uczestnicząc w programach „Szklanka mleka” i „Warzywa i owoce w szkole” oraz proponując smaczne posiłki w naszej stołówce przygotowane przez szkolną kuchnię, jak przystało na szkołę, która może poszczycić się Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie.