Marcin Stec

We wrześniu i w październiku gościliśmy w naszej szkole pracownika Straży Miejskiej p. Martę Mścisz, która w klasach 1-3 przeprowadziła zajęcia na temat zasad bezpiecznego zachowania się w kontakcie z osobą nieznajomą, a w klasach starszych mówiła na temat profilaktyki cyberprzemocy “Hejt w Internecie”.

Galeria zdjęć >>>

W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości. Społeczność szkolna korzystając z poczty życzliwości online przesyłała sobie kartki z życzeniami. Na stronie internetowej szkoły umieszczone było koło życzliwych uczynków - zabawa interaktywna, zachęcająca do podejmowania życzliwych działań. Wychowawcy prowadzili zajęcia na temat życzliwości. Uczniowie i nauczyciele brali udział w akcji “Życzliwie słowo- podaj dalej”, obdarowując się ciepłymi i życzliwymi sentencjami. Na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali prace na temat życzliwości, a na korytarzu szkolnym wyświetlana była prezentacja o życzliwości.
W świetlicy szkolnej prowadzone były liczne zajęcia, pogadanki i rozmowy kierowane: "Co oznacza słowo życzliwość?", "Kiedy jesteśmy życzliwi?", "W jaki sposób okazujemy życzliwość innym?" z zabawami w kręgu integrującymi grupę świetlicową. Dzieci wykonywały krzyżówki na Dzień Życzliwości. Odbyły się zajęcia tematyczne na podstawie słuchowiska pt. „Niesprawdzone informacje”, w czasie których uczniowie rozpoznawali intencje i emocje w wypowiedziach oraz wykonywali ćwiczenia pozwalające zrozumieć, czym jest plotkowanie.
Do działań w ramach Tygodnia życzliwości przyłączyła się także biblioteka szkolna. Pani Renata grupie dzieci w świetlicy przeczytała opowiadanie “Królestwo życzliwości- czyli bajka o tym, jak być powinno”. Dzieci stworzyły Kodeks Życzliwego Ucznia.

Zapraszamy do galerii zdjęć >>>