Szanowni Państwo,

Kończymy w tym tygodniu nauczanie w formie zdalnej. Od poniedziałku 8 listopada 2021 r. uczniowie wszystkich klas 1-8  wracają do szkoły na zajęcia stacjonarne. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Dwutygodniowy czas nauczania zdalnego miał służyć wyciszeniu niebezpiecznie narastającej liczby zachorowań wśród naszych uczniów i nauczycieli. Z powodu braków kadrowych wśród nauczycieli, pracowników obsługi, a także dużej grupy uczniów przebywających na zdalnym nauczaniu lub kwarantannie, zmuszeni byliśmy zawiesić zajęcia stacjonarne. Zdaję sobie sprawę, że było to duże utrudnienie dla Państwa i naszych uczniów. Przepraszam za wszelkie niedogodności z tym związane i dziękuję za wyrozumiałość.

Wracamy do szkoły w poniedziałek 8 listopada i chcielibyśmy uniknąć w przyszłości zawieszania zajęć dla całej szkoły, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o dalsze wsparcie w tym zakresie.

1. Przede wszystkim proszę o bardzo uważne obserwowanie stanu zdrowia dzieci i w przypadku, gdy występują u nich jakiekolwiek oznaki przeziębienia, osłabienie, gorączka, katar, kaszel, proszę o niewysyłanie dzieci do szkoły. Profilaktycznie, również, gdy ktoś z członków rodziny choruje, lepiej byłoby dziecka do szkoły nie wysyłać.
  2. Na terenie szkoły w obszarach wspólnych uczniowie i pracownicy szkoły mają obowiązek noszenia maseczek. Bardzo proszę Państwa, jako rodziców, o dopilnowanie, by dzieci miały maseczki i o rozmowę o poważnym traktowaniu przez dzieci obowiązku ich noszenia w w/w obszarach.
  3. W wejściu do szkoły i na każdym piętrze umieszczone są urządzenia do dezynfekcji dłoni, osoby wchodzące na teren szkoły mają obowiązek skorzystania z nich. W przypadku uczulenia na środki dezynfekujące, uczniowie powinni umyć ręce zaraz po przyjściu do szkoły.

Niezależnie od w/w zasady zachęcajmy uczniów do częstego mycia dłoni.

1. Dużym zagrożeniem jest również przebywanie dziecka po zajęciach lekcyjnych w dużych skupiskach ludzi, dlatego w miarę możliwości unikajmy takich sytuacji.

W odpowiedzi na oczekiwania rodziców uczniów klas 1-3 zmieniamy organizację pracy w świetlicy. Zmiana pozwoli zapewnić uczniom większe bezpieczeństwo higieniczne. Z uwagi na konieczność znalezienia na ten cel dodatkowych pomieszczeń w szkole, w tym czasie rezygnujemy z części dodatkowych zajęć realizowanych z klasami 1-3. W związku z w/w zmianami proszę Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość podczas odbioru dziecka ze świetlicy.

Mam nadzieję, że powyższe zmiany w organizacji, a także Państwa wsparcie pozwolą nam ograniczyć przypadki wysyłania uczniów na kwarantannę, czy też nauczanie zdalne. Oby takich przypadków było jak najmniej.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia dla Państwa i naszych uczniów,

Mirosław Wójcik