Szanowni Państwo,
w związku z nowymi przypadkami zachorowań na Covid wśród uczniów naszej szkoły, a także kolejnymi przypadkami zachorowań wśród pracowników szkoły oraz w związku z brakiem odpowiedniej ilości kadry nauczycielskiej zapewniającej opiekę i bezpieczeństwo w szkole, zgodnie z obowiązującymi przepisami i w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną (PSSE) oraz przy akceptacji organu prowadzącego, podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych w szkole dla wszystkich klas 1-8 w dniach od 25 października 2021 r. do 5 listopada 2021 r. włącznie.W związku z tym od dnia 25 października 2021 r. z uczniami klas 1-8 prowadzone będą zajęcia zdalnie - online.Zasady prowadzenia zajęć online w okresie od 25.10.21 r. do 05.11.21 r.
1. Lekcje będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem stacjonarnym online za pomocą aplikacji Teams.
2. Dla zapewnienia higienicznych warunków pracy, szczególnie w klasach 1-3 w porozumieniu z wychowawcą czas trwania jednostki lekcyjnej może być skrócony do pół godziny kosztem wydłużenia przerw śródlekcyjnych.
3. Będzie również możliwe w klasach 4-8 skrócenie zajęć do pół godziny,w dniach, kiedy uczniowie mają najwięcej lekcji ( 7- 8 godzin lekcyjnych) z wyłączeniem przedmiotów egzaminacyjnych, a w klasach 7-8 także fizyki, chemii i biologii, decyzję podejmie nauczyciel w porozumieniu z uczniami, podobnie jak w klasach 1-3 wydłużając w ten sposób uczniom
przerwę.
4. Zasadą obowiązującą wszystkich nauczycieli będzie rozpoczynanie poszczególnych zajęć zgodnie z godzinami ustalonymi w obowiązującym stacjonarnym planie lekcji .
5. Za ogólną organizację zajęć w klasach odpowiadają wychowawcy.
6. Za organizacje zajęć z poszczególnych przedmiotów szkolnych odpowiadają nauczyciele prowadzący zajęcia.
Zawieszenie zajęć stacjonarnych nie zwalnia uczniów skierowanych na kwarantannę z jej odbywania, obowiązuje ona do wyznaczonego przez PSSE terminu.
Bardzo proszę o sprawdzenie możliwości korzystania przez Państwa z aplikacji Teams, logowania. W przypadku problemów proszę kontaktować się droga mailową z naszym administratorem sieci pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W okresie zawieszenia zajęć Świetlica szkolna będzie działać w dotychczasowych godzinach i przyjmuje pod opiekę uczniów nieobjętych kwarantanną.

Z poważaniem i życzeniami zdrowia,

Mirosław Wójcik